Ana Sayfa Aşka Dair Deliye aşk nedir diye sormuşlar | Aşk Nedir?

Deliye aşk nedir diye sormuşlar | Aşk Nedir?

7605
27
Paylaş

Deliye aşkı tarif et demişler başlamış yazmaya. Aşk mutluluktur demiş ve başlamış anlatmaya. Öyle sıkılırsınız öyle bunalırsınız ki tek kaçışınız aşkıdır.  Yanlızca onu düşündüğündünüzde mutlu olursunuz. O sizin ondan kaçtığınızı düşünür sizin onu yaşadığınızdan, onu görme ellerini tutma umudunuzun herşeyiniz olduğundan habersiz. Küçücük bir merhabasının sizi ne kadar mutlu edeceğinden habersiz.

 

Ve eklemiş aşk korkmaktır demiş. Kaybetmekten öyle korkarsınız ki onsuzluk en büyük kabusunuz olur. Hayatınız boyunca belkide yanlızca onun ismini sayıklayarak uyanırsınız kalbiniz bir tek o sorulduğunda onun ismi anıldığında ritmini değiştirir.

 

Deli bu dururmu devam etmiş… Aşk bazen kaçmaktır demiş. Yanlızca onu üzmekten korktuğun için kaçmaktır. Sebebini bilmeden kaçmaktır. Bazen çok sevdiğin için bazende korktuğun için kaçmaktır. Kaçmak her ne kadar en kolay çözüm gibi görülsede aslında en zor olanıdır demiş. Delice yüzleşmek varken delice sevmek sarılmak hiç birşeyi umursamadan ellerini tutmak önce elerinin sıcaklığını ellerinde daha sonrada kalbindeki seni tam kalbinde hissetmek ve o inanılmaz mutluluğu tarif edememek varken demiş deli.

 

Sıralamaya devam etmiş. Aşk heyecandır çabalamaktır bezan yanlış anlamaktır bazende yanlış anlaşılmaktır. Yanlış anladığında ve yanlış anlaşıldığında üzüntünü tarif edememektir demiş. Bazen 1 kelimenin anlatabileceği şeyi yanlış anlaşılma korkusuyla sayfalara sığdıramayıp sevdiğinin başının etini yemektir demiş.

 

Ve eklemiş. Sevmek bazen susmaktır demiş. Sıkıntılardan bunaldığında hayat seni köşeye sıkıştırdığında sırf benim derdimle dertlenmesin diye susmaktır. Bazen onu mutlu edememekten korktuğun için susmaktır bazende küçücük bir merhabasına muhtaç olduğun için susmaktır.

 

Deliya devam etmiş. Aşk korkudur korkunun ta kendisidir demiş. Yaşatamadıklarından yaşayamadıklarından ve yaşadıklarından korkmaktır. Belkide aşkta yeri olmayan birşeydir bu korku. Belki iki kalp birbirine uzansa iki el birbirine dokunsa iki beden birbirine sarılsa tüm korkular yerini delice bir mutluluğa heyacana bırakacak ve düne bakıp korkuların komikliği ve aşkın yanındaki acizliği çok komik kalacak…

 

Aşk demiş deli bazen bir şarkıda bazende bir şiirde sevdiğine rastlamak ve o şarkıyı şiiri durmadan bıkmak usanmak bilmeden yine yeni yine yeniden dinlemektir.

 

Aşk bazen delice sevdiğin için kızımamak bazende sevdiğin için hiç kimseye kızmadığın kadar sevdiğine kızmaktır.

 

Aşk şu dünyada 20 sene evli kalıp eşinden bir kere seni seviyorum cümlesini hepi topu 13 harfi duyamamış belkide bir ömür duyamayacak insanlar varken sadece ve sadece seni seviyorum diyebilmektir yada bunu duyabilmektir anlayabilmektir demiş.

 

Deli dizmiş ard arda aşk onu gördüğünde gülümsemektir kendini huzurlu hissetmektir. Telefonun bildirim ışığı her yandığında acaba omu diye telefona sarılmaktır. Aşk sevdiğini takip etmektir. Neler yaptığını kiminle konuştuğunu deli gibi merak ettiğin halde soramamaktır. Her sabah uyandığında haberi olmadan ona günaydın canımıniçi demektir. Her gece yatarken iyi geceler prensesim deyip kulaklarının çınlaması için dua etmek sevdiğinin onu andığını bilmesini istemektir. Gerçek aşk sonsuzluktur. İlk görüşte aşk değil her görüşte aşktır. Aşk figüran olduğunu düşünmek değil tek başrolün sen olduğuna ve hep sen olacağına inanabilmektir. Aşk özlemdir. O özlem dağlar kadar olsada içini bertaraf etsede o özleme katlanabilmektir. Belkide özlemin ağırlığına dayanamayıp susmaktır.

 

Delinin anlatacak konuşacak belkide en çok dinleyecek şeyi varken susmuş sebebini bilmeden. Deli artık sevdiğine, tüm kalbiyle hissettiğine, ellerini tutma umudununun herşeyi olduğu prensesine o kadar çok güveniyormuş ki sevgisine o kadar inanıyormuş ki sevdiğinin korkularını yenmesinin en kolay yolunun onu kendiyle baş başa bırakmak etkisi olmadan düşünmesini sağlayabilmek olduğuna inanıyormuş yada sadece küçücük bir merhabaya ne kadar ihtiyacı olduğunu anlamış.

27 YORUMLAR

 1. Halit yazını çok beğendim. Aşkı bu kadar güzel anlatmayı beceren nadir erkeklerdensin nadirde biraz az geldi sanki.Bence çok özel bi kişiliğe sahipsin diğer yazılarınıda okudum. Sanırım aşık olduğun biri var. At herşeyi bir kenara gel tanışalım mail yolladım cevap verirsen sevinirim. Twitterdan profilini buldum Kütahyalıymışsın bende Kütahyada öğrenciyim cevap verirsen sevinirim.

 2. Halit kusura bakma biraz geç gördüm işlerim çok yoğundu WhatsApp numaramı yolladım twitterdan mesaj atarmısın? twitterden yazdım cevap vermiyosun cevap alabilmek için illa burayamı yazmak lazım…

 3. Senin aşkı anlayışını sevim yakışıklı WhatsApp’dan yazıyorum cevap verirsen sevinirim. Numaranı Twitterdan aldım. WhatsApp durumlarından ve tweetlerinden belli sıkıntıların var galiba Kütahyadayım her türlü derdine derman olurum 😉

   • seninle tanışmak görüşmek istiyorum ve ciddiyim tam 2 kere çarşıda gördüm seni. mesaj atıyorum yazmıyosun senin gibiler kaldımı ya. Başkası olsa balıklama atlardı helal olsun sırf bu yüzden seni bir daha görmek için can atıyorum. Umarım bir daha karşılaşırız işte o zaman kaçamassın benden 🙂

    • Teşekkürler. Vardır elbet allah gönlünüze göre versin. Sizi kırmak istemem herkese söylüyorum bi daha site üzerinden bu tarz yorumlar gelirse sileceğim. Benim amacım özgür bir ortam oluşturmak sırf bu yüzden yorumlar otomatik yayınlanıyor.

 4. Aşkı bu kadar iyi ve kusursuz anlatan birini yakindan tanimak isterim. Whatsapp’in yok galiba konudan numsrani ekledim. Gözukmuyorsun? Tanışabilirmiyiz?

 5. Aşkı ne kadarda guzel anlatmışsın yakışıklı siteni uzun zamandır takip ediyorum. Düsüncelerin anlatımın mükemmel. Seninle tanışmak isterim. Numaramı iletişim kısmından yolladım. Aradım mesaj attım cevap vermedin. Tanışmak istiyorum. Beraber çok güzel zamanlar geçirebiliriz ? Kütahyadayım

  • İlgilenmediğimi daha önce söylemiştim şansınızı zorlamanız bu tavrımda bir değişikliğe neden olmayacak. Konularımdan herhangi birine bu tarz yorumlar atılmasını istemiyorum. Bir kez aşık olunabileceğine inanıyorum ve ben o hakkımı kullandım. İşin özü seviyorum ve ondan başkası umrumda değil.

   • Özgür bir blog oluşturma çabası ne alemde ? Prensipleriniz anlayışınız özgürlükçülüğünüz nerede kaldı? Yazmayacaksın telefonu açmayacaksın neden paylaştın ki numaranı?

    • O telefonu paylasan aklimi… Siliyorum numarayida. Burasi benim ozgurluk alanim. Siz karisamassiniz. Burada benim ozgurlugumun basladigi yerde herkesin ozgurlugu biter. Sizi tehdit etmek zorunda birakmayin beni şimdi sessiz ve usulca uzayiniz….

 6. Aşk ancak böyle anlatılabilir delinin halinden deli anlar 😉 Whatsapp yada emaillerime cevap verirmisin? Günlerdir bekliyorum. Nasılsın? Uzun zamandır yeni yazı yazmıyosun merakta koyma bizi. Yazılarını seviyor ve özellikle aşk hakkındaki yazılarını bekliyoruz. Kütahya’dan selamlar 😉

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin