Ana Sayfa Sosyal Medya Facebook, Twitter’ı satın alacak iddiası!

Facebook, Twitter’ı satın alacak iddiası!

376
0
Paylaş

Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre  Facebook, başka bir dev olan Twitter‘a göz dikti. Peki, Facebook neden Twitter ile ilgileniyor ve iki sosyal medya devini birleştirmek istiyor?

Venture Beat‘in haberine göre Facebook, son yılların en çok ses getirecek satın alma olayına imza atabilir. Fakat, bu olayın gerçekleşmemesi için bir dünya sebep bulunuyor. Düzenleme ihtiyacı, finansal sebepler, rakibe her zaman ihtiyaç duyulması bunların başında geliyor. Hepsi bir yana, Facebook daha önce Twitter’ı satın almaya çalışsa da becerememişti.

Ama unutmamak gerekiyor ki Twitter uzun bir süredir büyüme gerçekleştiremiyor ve şirket durgun değerlerde seyrediyor. Bu hiç bir şirket için iyi bir şey değil. Şirket, istediği sıçramayı satış işlemi gerçekleştirip satın alacak şirket vasıtası ile gerçekleştirebilir. Popüler sosyal medya platformunda geçtiğimiz günlerde düzenleme getirildiyse de istenilen sıçrama yaşanamadı.

Facebook’un ilgisini çeken şeyse elbette Twitter’ın büyük potansiyelini halen koruyor olması. Sahip olduğu geniş veritabanı, reklamlara daha hızlı tepki verilebiliyor olması Facebook için önemli adımlar olabilir. Facebook sanal mağaza konusunda da ciddi atılımlar yaptığı için Twitter’ı satın alma fikri her zamankinden daha yakın gibi duruyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin