Ana Sayfa Donanım GeForce GTX 1070 Bellek Sorunu!

GeForce GTX 1070 Bellek Sorunu!

542
0
Paylaş

GeForce GTX 1070 ekran kartlarının imalatında kullanılan kimi hafızaların, çeşitli meselelere sebep olduğu ortaya çıktı. Peki hangi hafızalar meseleli ve hangi marka hangi hafızası kullanıyor?

GeForce GTX 1070 Micron bellekli sürümlerdeki problemler

GeForce GTX 1070 ekran kartının üretimi için NVIDIA ile iş birliği yürüten üreticilerinden bazıları Samsung bazıları Micron hafızaları seçenek ediyor. Bu konuda Samsung hafızalarını tercih eden üreticiler talihli samsung hafızalarla alakalı bir sorun ortada yok ancak, Micron hafızalar  titreme sorunları ve zayıf bellek hız aşırtma neticelerine sepep oluyor.

nvidia-geforce-gtx-1070

GeForce GTX 1070 serisi sorununun çözümü

Bu sorundan maalesef bir hayli markanın etkilendiği dile getiriliyor. Neyse ki sorun bir VBIOS firmware güncellemesi ile çözülebilecek düzeyde. Aktüelleme ile GDDR5 belleklerin voltaj düzeyinin artırıldığı ve sorunun ortadan kalktığı belirtiliyor. Sorun yaşamayan üreticinin  Gigabyte olduğu gözlemleniyor çünkü şirket Micron değil Samsung bellekler kullanmış.

Çeşitli firmalar güncellemesi sunmuş, bazıları güncelleme için çalışmalarını sürdürüyor. Şu an için EVGAGainward ve Palit VBIOS güncelleme sunan üreticiler. Diğer taraftan AsusMSIPNYZotacInno3D ve KFA2/Galaxy ise haberimizi yayınladığımız esnada daha güncelleme yayımlamamıştı.

Şayet GeForce GTX 1070 ekran kartınızda belleğin hangi markasının kullanıldığını merak ettiyseniz ve kontrol etmek isterseniz GPU-Z programını indirip kullanarak “Bellek Türü” (Memory Type) bölümüne bakmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin