Ana Sayfa İnternet Dünyası İnternetten Para Kazanılır mı ?

İnternetten Para Kazanılır mı ?

1621
4
Paylaş

İnternetten para kazanma yolları, kolay para kazanma

İnternetten para kazanma cümlesi bile insanlara bugünlerde güvensiz ve boş geliyor. Sebebi bu işlere merak salan bir çok kişinin ptc reklam tıkla para kazan mantığıyla sitelere kayıt olup büyük kazançlar elde etmek ümidiyle bir iki ay ciddi manada çalışıp ref toplamaya çalışmaları ve ellerine hiç bir şey geçmemesi yada çok cüzzi miktarda kalmaları. Ancak ortalama bir bilgisayar ve internet kullanıcısının internetten para kazanmak için ufak tefek araştırmalarda bulunması ve bunu uygulaması mümkündür. Her gün ziyaret ettiğiniz sitelere bir bakın. Örnek film siteleri. Sadece ziyaretçilerine kaliteli filmleri sunmak için mi varlar? Umursadıkları siz misiniz? Tabi ki Hayır. Sadece sizler sayesinde elde edecekleri kazançları. Sizi umursadıklarını sanıyorsunuz. Bu tarz hiti yüksek dizi, film, program, forum gibi sitelerinin hiç biri babasının hayrına sizlere bir hizmet sunmaz. Sizi önemsediklerini düşünmenizi sağlamalılar çünkü sitelerinde gezmeniz, reklamlara tıklamanız ve sitelerin istatistiklerini yukarıda tutmalısınız. Site sahibi olan hiç kimse üzerine alınmasın ancak bu durum Türkiye’de şu anda budur. Gerçekten sizlere hizmet etmeye çalışan siteler sizleri reklamlara tıklamaya zorlamaz. Yanıltıcı şekilde filmlerin başına video playerlar eklemez ve bunlara tıklayıp reklamlara yönlendirilmenizi sağlamaya çalışmaz. Webmaster forumlarında, o kadar iğrenç şeyler okuyorum ki sanırsınız bu işleri bir tek kendileri biliyor. Sizlere tutup SEO’dan, bu işlerin teknik kısımdan tabii ki bahsedipte kafanızı ütülemeyeceğim. Bende çoğumuz gibi bu işlere ptc siteleri ile girdim. Deneme yanılma yöntemiyle internet aleminde tecrube edindim. Yazılarımı da daha öğrenmem gereken çok şey olduğunu bilerek amatör bir ruhla yazıyorum. Gördüğünüz gibi sitemde sponsor bağlantılar hariç hiç bir reklam yok ve bunlara tıklama gibi bir zorunluluğunuz yok. Sizi bunlara tıklamaya iten bir durumda yok.

Eğer herhangi birisi bu tarz işlerin kendinden sorulduğunu söyleyip size e-kitap, bir rehber yada buna benzer çeşitli şeyleri satmaya kalkıyorsa siz siz olun ve bunlara sakın itibar etmeyin. En nefret ettiğim şeydir. Yahu adam internetten para kazanma yöntemi satıyor. Denekleri de sizlersiniz. Para kazanmak için para kazandırıyosunuz. Var mı böyle bir şey? Ayrıntılı ve gerçekten bilgi veren bir şeyler öğretmeyi amaçlayan bir rehber hazırlayıp satabilirsiniz buna saygım sonsuz. Ama tutupta “internetten %100 para kazanma ″ başlığı ile bir şeyler satmaya çalışıyorsan sen kolpadan başka bir şey değilsindir arkadaşım. Sizce elinde %100 yöntem olan ve ciddi miktarda para kazandırdığını iddia eden adam o site senin bu site benim sizden 10-15 Lira koparıcam diye kıvranır mı? İnanın bir çok e-kitapta bulacağınız yöntemleri sizde sadece nette gezerek bulabilir, uygulayabilir ve para kazanabilirsiniz. Dikkatiniz çekmek istediğim ben bu konularda çok bilgi olduğumu iddia etmiyorum. Bende bu işi tam olarak bilsem ve disiplinli bir şekilde çalışsam bende yapabilirim. Sizde yapabilirsiniz. Piyasadaki bu tarz kitapları hazırlayıp 10-15 Tl için kıvım kıvım kıvranan kişilere inanmayınız. Bende bu yazıda sizlere %100 yöntemlerden bahsetmiyorum. Sadece ufak bir fikir oluşması açısından ve kıvranan şahsiyetlere para kaptırmamanız için yazıyorum bu yazıyı. Üstelik ücretsiz.

“Sen bugüne kadar kazandın mı?” da bize anlatıyorsun diyebilirsiniz. Açıkçası kazanmadım. Bir çok yöntem denedim. Link kısatma siteleri ile para kazanmayı denedim, warez paylaşım yapan siteler açtım kapattım, forum siteleri kurdum yürütemedim kapattım, ptc sitelerine girdim 1-2 ay deli gibi uğraştım. Warezden ciddi miktarda para kazanabilecek duruma geldim. Reklam alsam ayda 1.000 Tl kadar getirisi olabilecek sitem oldu haram yemeyeyim dedim hatamı anladım kapattım. Neyse uzatmayayım konu ne benim nede bu kıvranan şahsiyetler.Gelelim asıl konumuza.

Günümüzün saçmalığı saadet zinciri siteleri

Eğer ben para kazanmaya çalışıyorsam ve bir sistem önce bir miktar yatırım yapmamı istiyorsa vardır onda bir şey arkadaş diye düşünmemiz lazım. Firma ismi vermeden bu işler hakkında bir kaç şeyden bahsedeceğim. Zaten bu parağrafı okuyorsanız saadet zincirlerini araştırıyor olabilirsiniz.  Şunu söylemek istiyorum bu siteler saçmalığın daniskasıdır. Hiç uzatmadan sistemin ayrıntılarına boğmadan konuya açıklık getireyim bu sistemde hep piramitin tepesindekiler kazanır. Siz ya kaybedersiniz yada cüzzi miktarlarda kazanırsınız. Kazandırmaz demiyorum çıkarsanız piramidin tepesine sizde kazanırsınız. Benim önerim yapabileceğiniz daha basit ve daha masrafsız şeyler varken saadet zinciri işinden vaz geçmeniz. Şimdi gelelim emeğinizle para kazanabileceğiniz yöntemlere.

Makale yazarak para kazanmak

Birazcık analiz ve yazma yeteneği olan hemen hemen herkesin yapabileceği güzel paralar kazandırabilecek bana göre en güzel yanı da helal paralar kazandırabilecek bir yöntem. İnternetten para kazanmanın en kolay yollarından biri. Masrafı sıfır, riski deseniz hiç yok. Tek istediği birazcık tecrübe ve zaman. Tecrübe ise yazacağınız konu hakkında değil teknik anlamda. Dil bilgisi kuralları, kelime dağarcığı önemli bu işte. Bu işi internetten para kazanmaya giriş yöntemi olarak yapabilirsiniz. Ben bu işi yapmak yerine blog açarak kendi yazılarımı yazmaya karar verdim. Siz bu işten basit ve ciddi anlamda para kazanabilirsiniz. Evden ve oturduğu yerden para kazanmak isteyen herkes risksiz ve sermaye gerektirmeden para kazanabilir.

  • Nasıl yazılır?
    Basitçe anlatayım, makale işinde biraz tecrübelenmeniz gerekir. Makale düzen ister, dil bilgisi ister. “Ben bu konudan anlamıyorum nasıl yapacağım?” sorusuna yanıt çok basit internet. Misal bebek bakımı hakkında bir makale işi aldınız. Normal olarak da bebek bakımı hakkında hiç bir şeyler bilmiyorsunuz. Hemen bebek bakımı hakkında bir araştırma yapıp topladığımız bilgiler ile makalemizi yazıyoruz. Bu araştırma saatler sürer gibi bir düşünce oluşmasın aklınızda. Google yi kullanmayı biliyorsanız anahtar kelimelerle arama yapmayı biliyorsanız bu konu hakkındaki en kral 3 makaleyi bulup okumanız 10 dadikanızı alır. Şunu sakın aklınızdan çıkarmayın, makale işi kopyala yapıştır değildir. İş verenler sizden özgün ve bilgi verici şeyler istemektedir. Dikkat ettikleri kısımlar makaleyi özenle ve dil bilgisi kurallarına dikkat ederek yazdınız mı? Makele özgün ve akıcı bir anlatıma mı sahip ? Konu ile alakasız bilgilerle mi dolu konunun özünü mü işlemiş? Bunlara dikkat etmezseniz makaleniz beğenilmez ve bir daha size iş verilmez. Önemli olan özgün ve bilgi verici şeyler yazmanız.
  • Peki Makale İşinden Ne kadar kazanırım? Nereden müşteri bulurum?
    Piyasadaki makale yazarlarının bazıları gerçekten büyük kadrolara sahip. İşin özü bu iş ciddi bir iş. Siz bu işi amatör ve kişisel olarak yapacaksınız. Çeşitli webmaster sitelerinden her zaman makale işi bulabilirsiniz. Genelde 100 kelimesi 1 Lira civarında işler işverilmekte. Yazdığınız makalelere, makalelerin siteye bulunduğunuz katkıya göre bir süre sonra bu rakamı siz belirliyor olabilirsiniz. Tamamen size ve makale yazma yeteneğinize kalmış bir şey. Ama kimse 100 kelime başına 5 TL ödemez. Zaten tecrübe ve referans kazandıkça daha büyük işler alırsınız. Bir işverenle devamlı çalışmaya başlarsınız ve makaleleriniz ciddi hitler getirirse kelime başı değilde site sahibiyle anlaştığınız miktarlarda makale başı ücret alabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak budur diyebiliriz. Eğer yapabileceğinizi düşünüyorsanız hiç beklemeden bu işe başlayın. Boş zamanınız çok ise ve yazma yeteneğiniz iyi ise ciddi miktarlar kazanabilirsiniz.

Yazımı burada bitiriyorum. En kısa zamanda yazımın 2. serisinde internetten para kazandıran diğer yöntemleri ayrıntılı olarak inceleyeceğim ve sizlere yarım yamalak bilgilerimi aktarmaya çalışacağım umarım faydam dokunur.eğer Blog yazmayı düşünüyorsanız yazımın 2. serisi olan Blog Yazarak Para Kazanılır mı? isimli konuya göz atmanızı öneririm.İyi günler selam ve dua ile…

Bu arada internetten para kazanmayı araştırırken sizlere yüksek miktarlarda para kazandıracağını idda eden yöntemlerde bu konun görseli gibi bir görselle karşılaşırsanız bilin ki o işte bir iş vardır 😉

4 YORUMLAR

  1. İnternetten para kazanma yolları her zaman ilgimi çekmiştir. Sizin yardımınız sayesinde daha iyi kavrayabiliyorum sistemi . Yazılarınız için teşekkürler. Devamını bekliyoruz .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin